وبلاگ

بررسی لپ تاپ های LENOVO (لنوو) در سریهای مختلف

بررسی لپ تاپ های LENOVO (لنوو) در سریهای مختلف

در ادامه این مطلب به بررسی لپ تاپ های LENOVO (لنوو) در سریهای مختلف میپردازیم.

بررسی لپ تاپ های LENOVO (لنوو) در سریهای مختلف  

برای بررسی لپ تاپ های LENOVO (لنوو) در سریهای مختلف میتوان آنها را طبق نوع کاربری مناسبی که دارند در بخشهای متفاوتی دستهبندی کرده و روند انتخاب آن را تسهیل نمود. در حال حاضر این برند محصولات خود را در دستههای Yoga،ThinkPad، IdeaPad، Legion، ThinkBook، ThinkStation تولید میکند که هر کدام از اینها برای کاربران مخصوص خود طراحی و ساخته شده و در کارهای مختص خودشان بهتر عمل میکنند.در نتیجه کاربر هنگام تصمیم به خرید بهتر است ابتدا میزان هزینه و نوع انتظاری که از استفادهی لپتاپ موردنظر خود دارد را مشخص نموده و به سراغ انتخاب آن از دسته مربوط به خودش برود. زیرا هر دسته با توجه به مشتریان و کاراییهایش قیمتهای متفاوتی دارد و همانطور که طبق تنوع در محصولات مشخص است، این برند گروه عظیمی از مشتریان خود با هر بودجهای را در نظر گرفته است. برای تسریع روند انتخاب در ادامه بررسیهایی در رابطه با هر دسته آورده شده است.  

تفاوت سریهای مختلف لپ تاپ های LENOVO (لنوو)  

لپتاپ LENOVO ThinkPad از سریهای مشهور این برند میباشد که از کیفیت ساخت بالا و قدرت سخت افزاری خوبی برخوردار است. این لپ تاپ میتواند رفع نیاز طیف گسترده از کاربران را از عمومی تا پیشرفته از خانه تا اداره را انجام دهد.همچنین دارای امکانات ویژه امنیتی میباشد که اکثریت آنها مجهز به سنسورهای بیومتریک بوده و اسکن اثر انگشت برای ورود به حساب کاربری را راحتتر میکند.لپتاپ LENOVO ThinkPad مقاومت نسبی در برابر ضربه، حرارت، رطوبت و… داشته و ویندوز۱۰پرو را نیز پشتیبانی مینماید.این سری شامل مدلهای X،T،P،E،L،A،۱۳،۱۱e میشود که مدلهای X/T/P با امکانات نسبتا پیشرفته مناسب کارهای سنگین بوده و با قیمت نسبتا بالا عرضه میگردند. و مدلهای E/L/A نیز از دستگاههای خوش قیمت میانرده که برای برنامهنویسی و ویرایش ویدئو میتوانند مناسب باشند و مدلهای ۱۳/۱۱e ارزانترین مدل از سری ThinkPad بوده که مناسب دانشآموزان و کارهای ساده روزمره میباشد وانتظار چندانی نمیتوان از آنها داشت.  

لپتاپهای اقتصادی LENOVO با ارزش خرید بالا 

لپ تاپ LENOVO IdeaPad از لپتاپهای اقتصادی خوشفروش که کیفیت مناسب و قطعات معقول با قیمت ارزان در آن همراه است.این سری شبیه به سری ThinkPad میباشد با این تفاوت که در بعضی قسمتها مشخصات پایینتر از آن را دارد.در کل این دستگاه برای افرادی که برای امور روزمره به لپتاپ احتیاج دارند و مایل به پرداخت هزینه زیاد نیستند مناسب است. قیمت بالاترین مدل از این مدل سری۷۰۰ میباشد  که دارای سخت افزاری کارامد است. مدل ۵۰۰ و ۳۰۰ نیز از لپتاپهای با ارزش خرید بالا هستند که برای بودجههای محدود بهترین گزینهاند.و در آخر مدل ۱۰۰ نیز ارزانترین مورد از سری IdeaPad است که با توجه به قیمتش مناسب کارهای سبک میباشد. لپتاپ LENOVO LEGION یک دستگاه اختصاص یافته برای علاقه مندان به بازیهای کامپیوتری میباشد. این لپتاپهای سنگین وزن مجهز به آخرین نسخه پردازندههای لپتاپ،i7 و i9 و هاردPcle/SSD  میباشند که منجر به سرعت بسیار بالای دستگاه در بارگزاری میشود. 

لپتاپهای خوش قیمت گیمینگ LENOVO   

این محصولات دارنده طیف وسیع تنوع هستند که گیمرهای مبتدی تا پیشرفته میتوانند طبق نیاز و بودجه خود از میان آنها انتخاب کنند. مدل  Y920 از این مدل حرفهایترین محصول گیمینگ LEGION است که بالاترین تنظیمات گرافیکی را به همراه دارد و امکان اجرای جدیدترین بازیهای ویدئویی را با سرعت بالا فراهم میکند. همچنین مجهز به کیبورد مکانیکیRGB  میباشد و ظاهر آن نیز با ضخامت نسبتا بالا و نورپردازی متنوع طراحی شده است. یکیدیگر از مدلهای این سری، Y720 میباشد که دارای سختافزاری بالاتر از Y520 بوده و باتوجه به پردازندهگرافیکی GeForce GTX 1060، امکان بازی با بالاترین کیفیت را برای گیمر فراهم میآورد.لازم به ذکر است که کیبورد این لپتاپ دارای نورپردازی RGB قابل برنامهریزی در پسزمینه میباشد. و در آخر مدل Y520 از سری LEGION که ارزانترین عضو  میباشد بر خلاف قیمتش میتواند بازیهای موردنظر را با کیفیت قابل قبولی اجرا نماید. این دستگاه مجهز به پردازندهگرافیکی GeForce GTX 1050  میباشد. 

لپتاپهای دوگانه LENOVO 

لپ تاپ LENOVO Yoga با توجه به اسمش لپ تاپ انعطاف پذیر دو کارهای است که با چرخش ۳۶۰ درجه کیبورد آن به پشت  صفحه نمایشگر می تواند آن را تبدیل به یک دستگاه تبلت نماید و امکان استفاده دو جانبه از یک محصول را برای کاربر فراهم نماید . برخی از نسخه های این سری دارای قلم نیز هستند که با توجه به این ویژگی ها این لپ تاپ می تواند برای طراحان و محتواسازان بهترین گزینه باشد . این دستگاه ها در سری های مختلف Yoga 900 / Yoga 700 / Yoga 500  و Yoga 300 تولید می شوند .Y 900  قوی ترین و گران ترین لپ تاپ از LENOVO Yoga  می باشد که با توجه به قیمت بالای آن دارای ویژگی ها و امکانات زیاد و جذابی است . همچنین طبق قدرت پردازشی بالایی که دارد میتواند برای فعالیت هایی مانند ویرایش ویدئو بسیار مناسب باشد 

لپتاپهای کاربری عمومی مقرون بصرفه LENOVO YOGA  

از دیگر ویژگی های این سری می توان به زیبایی ظاهری و سبک و قابل حمل بودن آن اشاره کرد. لپ‌ تاپ‌ های دسته Y 700  نیز دارای قابلیت حمل آسان و کاربری دو گانه میباشند  که با توجه به بالا بودن قدرت پردازشی این لپ تاپ انجام فعالیت‌های چندگانه از مرور وب تا تولید و بررسی محتوای رسانه‌ای و ویرایش تصویر ، به ‌راحتی با این سری صورت میگیرد .Y500  محصول رده پایینتر در این سری را در بر میگیرد و از بابت انجام وظایف روزمره کاربر از جمله مرور وب، پردازش متن و پیام رسانی مشکلی ندارد. لذا طبق امکانات نسبتا پایین تر قیمت آن نیز به همان نسبت کمتر می باشد. در آخر ارزانترین سری از مدل Yoga به Y300 اختصاص مییابد که برای وظایف و امور پردازشی ساده طراحی و ساخته شدهاند. وزن کم  و امکان جابجایی راحت نیز از جمله ویژگیهای مثبت در این دستگاه میباشد 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید