وبلاگ

اسپیکرهای بلوتوثی قابل حمل و دستی

اسپیکرهای بلوتوثی قابل حمل و دستی

اسپیکرهای بلوتوثی قابل حمل و دستی دستگاه های هستند که با توجه به قابلیت جابجایی که دارند ، در گستره وسیع تری می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

اسپیکرهای بلوتوثی قابل حمل و دستی

در این بحث قصد داریم تعدادی از اسپیکرهای با اندازه متوسط و کوچک را که قابلیت حمل آسان دارند از جنبه های مختلف از جمله قیمت ، امکانات ، ابعاد و اندازه و… مورد بررسی قرار دهیم . اسپیکر ها را با توجه به اندازه ای که دارند به سه دسته بزرگ ، متوسط و کوچک تقسیم می کنیم که در این  بخش فقط در مورد ابعاد متوسط و کوچک صحبت خواهیم کرد .این دستگاه ها بطور کلی از لحاظ کارایی و نحوه کارکرد مشابه هم هستند که فقط برخی از آن ها در بعضی جزییات یا امکانات اضافه متفاوت هستتند که این مسئله در تغییر قیمت آن ها نسبت به یک دیگر موثر است . اگر بخواهیم در مورد بدنه اسپیکرهای بلوتوثی قابل حمل و دستی توضیح دهیم باید بگوییم که بدنه ۹۹ درصد آن ها از پلاستیک ساخته شده است زیرا این متریال در کاهش وزن آن ها تاثیر داشته و راحتی در حمل را افزایش می دهد.

نمونه اسپیکرهای مورد بررسی

برای مقایسه بهتر و کمک به انتخاب آسان تر گزینه های خرید برای شما ، چند نمونه از این محصولات را در دو دسته انتخاب کرده و مورد بررسی قرار می دهیم . دستگاه های متوسط شامل GTS 1556 ، ZQS 4239 ، ZQS 4235 ، QS 8601 و محصولات کوچک نیز شامل مدل های TS 2385 ، KTF 1096 ، GTS 1173 ، ZQS 1202 ، MK 305 ، ZQS 1321 ، KTS 1211 می شود.

مقایسه امکانات اسپیکرهای کوچک و متوسط

همانطور که گفته شد اکثریت این اسپیکر ها از امکانات مشابه و مشترکی بهره می برند اما در جزییات متفاوت اند . مثلا ممکن از همه این اسپیکر ها دارای رقص نور باشند اما گزینه تغییر تم نورپردازی در همه آن ها فعال نباشد . اگر بخواهیم تفکیک شده تر مقایسه کنیم باید بگوییم در اسپیکرهای سایز متوسط مانند اسپیکر بلوتوثی جی تی اس مدل GTS 1556 ، QS 8601 دارای ال ای های رنگی هستند که دور ساب ها بصورت رینگی چیده شده و با رنگ ها و طرح های متنوع روشن می شوند . در این اسپیکرها دکمه های مدیریت نورپردازی وجود دارند . در برخی اسپیکرهای کوچک مانند TS 2385 رقص نور وجود نداشته و در برخی مدل ها مانند MK 305 نورپردازی در نظر گرفته شده است اما فاقد کلید روشن و خاموش می باشد. در نمونه ای مانند ZQS 1321 در سایز کوچک ، LED موجود بوده و می توان به دلخواه تغییر داد.

راه های اتصال

تقریبا می توان گفت همه اسپیکرها در هر سایزی گزینه اتصال از طریق بلوتوث را دارند که در هر کدام ممکن است نسخه بلوتوثشان با هم تفاوت داشته باشد . البته استثنا هم وجود دارد ، برای مثال اسپیکر رادیو YG 011U فاقد بلوتوث می باشد . علاوه بر بلوتوث در هر کدام از این مدل ها ورودی هایی برای اتصال سیمی مستقیم در نظر گرفته شده از که اکثر اسپیکرهای متوسط دارای هر سه ورودی AUX ، USB و کارت حافظه می باشند ، مانند نمونه ZQS 4239 که مجهز به هر سه می باشد . در اسپیکر های سایز کوچک هم این مسئله متغیر است . برخی از آن ها مانند GTS 1173 فقط دارای پورت فلش و کارت حافظه می باشند .

اقلام همراه

در بسته بندی برخی از این کالا ها یک میکروفون که گاه بی سیم و گاه سیم دار است موجود می باشد . در برخی از آن ها یک ریموت کنترل نیز برای ایجاد راحتی در کنترل از راه دور در نظر گرفته شده است . اکثر این اسپیکر ها که مجهز به میکروفون هستند از قابلیت کارائوکه پشتیبانی می کنند که یک مزیت مهم در آن ها محسوب می شود . این اقلام همراه معمولا در اسپیکر های متوسط مانند ZQS 4235 و KTS 1099 و بزرگ تر وجود دارند و در سایز های کوچک و دستی به ندرت دیده می شود . البته لازم به ذکر است بعضی از اسپیکر های کوچک دارای پورت میکروفون می باشند و از آن پشتیبانی می کنند.

قابلیت جابجایی

اسپیکر های متوسط و کوچک با توجه به ابعاد و وزنی که دارند برای حمل به مکان های مختلف گزینه بهتری هستند . در بدنه برخی از این اسپیکر ها چه کوچک چه بزرگ تر یک دسته برای چنگش بهتر قرار گرفته است که با استفاده از آن می توانید به راحتی آن را بلند کرده و جابجا نمایید . بعضی از سایز های متوسط نیز مانند اسپیکر های بزرگ تر مجهز به چرخ می باشند که برای کشیدن روی زمین کاربردی هستند . در اسپیکر های کوچک نیز گاهی دیده می شود که یک بند آویز به آن ها متصل شده است.

باطری

همانطور که در ابتدای مبحث گفته شد ، کالاهای مورد بررسی ما اسپیکرهایی هستند که در سایز های متوسط و کوچک ، قابل حمل می باشند . از این ر انتظار می رود که با جابجا کردن آن ها به هر مکانی ، بتوان از آن ها استفاده کرد . این اسپیکر ها دارای باطری های شارژی با ظرفیت های متنوع هستند که با بیشتر شدن ظرفیت ، می توانند مدت بیشتری آماده به کار باشند ، که طی این روند قیمت آن ها هم تغییر می کند . اسپیکر های متوسط بسته به اندازه ساب و کارایی که دارند از ظرفیت بیشتری بهره می برند و نتیجتا زمان بیشتری باید برای شارژ کامل آن ها صرف شود . اما اسپیکر های کوچک تر چون بلندگو های محدود تری دارند ، باطری های ظرفیت پایین هم برای آن ها جوابگوست .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید